Ledničková guerilla v Brně

„Jo a jinak, už máme 14 ledniček na tu naši akci!“ Cože? 14 ledniček? JAKOU akci? A tak to začalo.

Chtěli jsme udělat něco odvážného a trochu šokujícího. Něco, kvůli čemu WooGies zapamatují všichni. A v chytré hlavě se zrodil nápad! Spousta domácností píše vzkazy s nákupem na lístečky nebo jen tak lihovkou na ledničku. Symbolem WooGies by taková lednička klidně mohla být, že? Pojďme na WooGies upozornit symbolem ledničky! A protože nejsme žádná béčka, vzali jsme to ve velkém stylu.

I když se to zdá nemožné, podařilo se nám nashromáždit celkem 14 lednic a jeden sporák. Akci jsme začali organizovat v pravý čas – jedna lednice byla ještě funkční a mohli jsme si do ní v kanceláři schovávat obědy, když ta, co máme, vypověděla službu :) Hledáním ledniček to ale nekončilo. Petra čekala další, ještě nemožnější věc. Sehnat na umístění ledniček po Brně patřičná povolení.

Po ukrutném boji se sedmihlavou saní v podobě úředníků a dalších úředníků se to Petrovi povedlo! Vyřídil všechna potřebná povolení a my jsme ledničky mohli po Brně rozmístit legálně. Těžko říct, co bychom vymysleli, kdyby nám zbývala jen ilegální cesta… :P U některých fakult se dokonce podařilo domluvit, že lednice může stát přímo uvnitř školních prostorů, takže jste WooGies ledničku mohli potkat třeba v atriu Ekonomicko-správní fakulty MUNI nebo na chodbě kampusu lékařské fakulty.

Samotné staré popsané ledničky ale k zájmu člověka 21. století nestačí. S rozmístěním ledniček jsme si pro kolemjdoucí připravili i dárečky v podobě WooGies kondomů a WooGies lízátek. Sladké a bezpečné spolubydlení je přece základ :)

Setkali jsme se s celou řadou reakcí, od překvapených „Budou volby?“ po radostné „Miluju ty vaše lízátkové akce!“. Všechny ale byly pozitivní. Kdo by taky nerad dostával dárky, že? :) Naše akce vyvolala takový zájem, že si nás jednoho dne přijela natočit i Česká televize. Také nám někdo dvě NEFUNKČNÍ ledničky hned ze začátku ukradnul. Ale to už jsou jiné příběhy.

 

Sečteno a potrženo, podařilo se nám:

  • 15 ledniček a sporáků po Brně
  • 2 ledničky přímo v budově univerzity
  • 2 nefunkční ledničky fuč
  • 1 natáčení české televize
  • 1 „nedohoda“ s vedením fakulty
  • mnohem více dohod s WooGies-friendly fakultami
  • 3 články v novinách
  • 800 registrovaných uživatelů
  • spousta, spousta spokojených lidí

 

Chtěli bychom také poděkovat celému ledničkovému týmu, který se do akce pustil se 120% nasazením. Děkujeme za pomoc a vaše nadšení! Bez vás by to nešlo ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>